Zbierka pre Aurelka prebieha v tomto odkaze: https://www.donio.cz/stastne-stari-aurelka 

🙏🏻❓SPOMÍNATE SI NA NÁŠHO MILOVANÉHO AURELKA? 🙏🏻
Kedysi mal majiteľa, rodinu. Kedysi bol mladý, a do určitého času zdravý. Zrazu mu však na semenníkoch začal rásť nádor. Prirodzene, takéto veci každý majiteľ u svojho psíka rieši okamžite pri vzniku problému. Aurel však takéto šťastie nemal. Jeho pôvodný majiteľ jeho zdravotný stav neriešil a nechal nádor vyrásť až do veľkosti žltého melóna/detskej hlavičky.
Na svete je však ešte stále dosť ľudí, ktorým nie je ľahostajný osud zvierat, a tak situáciu s Aurelom nahlásili ako zanedbanie starostlivosti.
Po zopár problémoch a dlhých dňoch sa nám úspešne podarilo Aurela dostať do našej starostlivosti, kde sme okamžite riešili nádor, ktorý mu na semenníkoch vyrástol. Podstúpil operáciu, liečbu, zotavil sa a každý deň nám vyčaril široké úsmevy na tvárach.
Každý z nás ošetrovateľov, ale aj návštevníci nášho centra, sme Aurela priam zbožňovali, bol to pán pes. Nebolo dňa, kedy by sme mali dovolené zložiť tašky, okamžite po príchode sme sa museli s Aurelkom zvítať, inak nám hlasným štekaním a hundraním dával najavo, že je tu. 😂
Nastal deň, kedy Aurelko podstúpil všetko, čo mal, a mohol si hľadať domov, kde bude spokojný, šťastný rovnako, ako u nás, a ešte viac. Hoci sme neverili, že v jeho veku a s jeho diagnózami a predpokladmi do budúcna sa to podarí, ozval sa nám mladý pár. Keď sme si prečítali meno psíka, o ktorého majú záujem, nemohli sme tomu uveriť. So slzami šťastia sme prebrali všetko potrebné a Aurela osobne odniesli do Prahy novej rodinke, v ktorej je už niekoľko dlhých mesiacov.
Aurelko je psík moderný, ovláda telefónovanie cez FaceTime (videohovor), hral futbal, bol navštíviť ZOO a mnoho mnoho ďalšieho. Telefónovali sme si pravidelne vždy, keď to bolo možné, no posledný telefonát bol iný, ako všetky ostatné.
Mali sme veľa povinností, a tak sme prichádzajúci hovor chceli presunúť o deň neskôr. Po správe “bojím sa, že zajtra bude neskoro” išlo všetko okamžite bokom, a my sme si vypočuli veľmi bolestivé slová.
Stav nášho deduška sa rapídne zhoršil, skončil na veterine. Diagnostikovali mu nádor priamo na prostate, ktorý spôsobuje obrovské bolesti. Nevedel sa postaviť, pomočoval sa pod seba, mal vysokú horúčku. Vďaka liekom sa podarilo jeho stav stabilizovať a nasadila sa antibiotická liečba, ktorá však je a bude veľmi nákladná. Aurelovi však zaberá a je znova späť starým Aurelkom, ktorý robí radosť svojim rodičom a posiela nám fotky, kde vidno, že sa cíti lepšie.
Aurelovi rodičia sa rozhodli požiadať o pomoc širokú verejnosť, a vytvorili finančnú zbierku na lieky pre Aurelka. Pretože aj keď majú čo-to našetrené, nebude to stačiť.
Rodičia tohto starého úžasňáka sú dvaja mladí ľudia, ktorí obetovali všetko pre svojich starčekov, ktorých majú doma. Keď som s pánom volala, miliónkrát som mu ďakovala a vyjadrila sa, že ich veľmi obdivujem. Sú mladí, mohli by si užívať život na dovolenkách a výletoch, no oni život obetovali zvieratkám. Dostala som aj odpoveď, ktorá ma len opäť raz uistila, že Aurel je v tých najlepších rukách: “Človek nie je nikdy príliš starý na to, aby niečo videl. Kým som mladý, a môžem, zarobím čo najviac peňazí, aby som na starobu videl svet. Dovtedy urobíme všetko preto, aby tu Aurelko bol s nami čo najdlhšie.”
Kristýna a Adam, z celého ❤️ Vám ďakujeme za Aurelka a za to, že je u Vás šťastný a spokojný. Ďakujeme, že mu dávate všetko a ešte viac, ďakujeme, že bojujete a urobíte pre neho všetko na svete.
Fanúšikovia, priatelia, kamaráti. Ak ste sa dočítali až tu, na koniec tohto príspevku, prosíme vás o veľkú pomoc. Prosíme o finančnú pomoc pre dvoch mladých ľudí, ktorí si pred niekoľkými mesiacmi Aurelka adoptovali. Celý výťažok z tejto zbierky bude použitý na nákup liekov a uhradenie veterinárnych nákladov za Aurelkovu liečbu.
PROSÍME, MYSLITE NA TO, ŽE AJ 1€ POMÔŽE