A prišiel ten veľký deň kamoši. Konečne si hľadám svoj stály a dobrý domov. Moje meno je Camil, a do centra pre liečbu zvieratiek som prišiel ako jeden z deviatich šteniatok aj s mojou mamkou. Našli nás dve sestry uprostred nechvalne známeho sídliska Lunik 9, kde sme sa narodili do nebezpečia a pre psíkov nevyhovujúcich podmienok. Dnes je všetkému inak, a vďaka ošetrovateľom je celá 10členná rodinka v poriadku, zdravučká a pripravená si hľadať svoje stále domovy.
Aby som však nerozprával len o tom, čo bolo, chcem vám napísať, čo dnes je. Domov si hľadám u dobrých a trpezlivých ľudí, ktorí mi ukážu, aký je ten náš svet nádherný. Potrebujem sa doučiť hygienickým návykom, chôdzi na vodítku a užívať si lásku aj iných osôb, ako len mojich ošetrovateľov. Som síce nesmelejšej povahy, ale vravia, že sa oťukám. Trvá mi všetko síce trošku dlhšie, a keď som sám, som nesmelejší, akonáhle som však vo svorke mojich súrodencov a počas dňa aj iných šteňacích parťákov, je zo mňa hotový blázonko. Neviem, kde skôr utekať, s kým sa skôr hrať, či ktoré hračky po dvore rozťahať. Úprimne, rád by som tu ostal, lebo sa tu stále niečo deje, ale teta mi šepká do uška, že šteniatka a všeobecne zdravé psíky nepatria do útulku, a tak teda po dlhom prehovárani a nechuti sa fotiť si musím hľadať domov. 🤣

Dátum narodenia: 27.5.2022
Výška: 36cm
Váha: cca 12kg
Odhadovaná váha v dospelosti: cca 15kg (Mamka váži 14,4kg)

🏡 Domov si hľadá v byte alebo na záhrade pri domčeku s prístupom dnu.
🚑 Podstúpil odčervenia, odblšenie, veterinárne prehliadky, čipovanie, infekčné očkovania a očkovanie s besnotou.
👦🏼 Keďže sa jedná o šteniatko, nemá problém s nikým. Domov si hľadá pokojne aj ku deťom, ale musia byť väčšie a ovládať pravidlá správania sa ku psíkom.
🐾 Je plne socializovaný, vychádza so psíkmi akéhokoľvek vzrastu a veku. Je plne socializovaný aj s mačičkami, nemá s nimi žiaden problém.
🐾 Ako všetci vieme, priniesť si so sebou domov šteniatko nesie aj dávku trpezlivosti, času a pochopenia. Prečo? Je asi úplne jedno, odkiaľ štendo pochádza. Štartovaciu čiaru má každé šteniatko rovnakú. Je potrebné naučiť ho hygienickým návykom, trenovať alebo len doladiť chôdzu na vodítku a predovšetkým ho socializovať na každom kroku. Občas sa to zdá ako nekonečná cesta, ale ako každá cesta, aj táto ma svoj koniec, na ktorom nás čaká zaslúžené ovocie a to šikovný člen rodinky, od ktorého už viete, čo máte očakávať, ovláda to, čo ho naučíte a už si len užívate dni plné šalenia, mojkania, prechádzok a oddanosti chlpáča, pre ktorého ste vďaka miestu u vás doma láskou na celý život.
📌 Podmienkou adopcie je kastrácia.

Ak sa vám náš Camil páči, napíšte nám správu na stránku alebo email na ozvlabky@gmail.com. Do vhodnej rodinky vieme Camila priblížiť v rámci SR a ČR.😊❤️