Dokonalá fenočka menom Katka by rada využila priestor, aby povedala niečo o sebe, svojich vlastnostiach a kvalitách. Pohodlne sa preto usaďte, a venujte pozornosť vetám rozkošnej fenky menom Katka. “Milá moja potenciálna adoptívna rodina. Rozhodla som sa napísať o sebe pár faktov, ktoré by ste mali vedieť pred tým, ako sa rozhodnete adoptovať si ma. 1. nie nadarmo ma prezývajú zajko – keď mi moji ošetrovatelia nesú misku s papaním, vyskakujem na všetkých 4 labkách, akoby som na nich mala pružinky – nemusíš sa však báť, ploty neskáčem. Som len jednoducho šťastko, ktorý sa teší na misku dobrého jedla. 2. Som kamarátska aj ku iným psíkom, viem si predstaviť, že v novom domove budem mať psieho súrodenca (v centre mám bračeka menom Eliáš, a teda rozumieme si veľmi dobre). S mačičkami som sa ešte nestretla, ale keďže som štendo, problémy nebudem robiť. 3. Rada si pobehám aj za loptou, myslím si tiež, že by som bola skvelá v psích športoch. 4. Škrabkanie za uškami mám veľmi rada, vyžadujem denne minimálne 15 minút tejto činnosti s mojim milovaným človekom. Ak by sa u teba doma našlo miesto pre malú rozkošnú fenočku, hlásim sa ako potenciálny záujemca o miesto na tvojom gauči, ale hlavne, v tvojom srdci. Teším sa na naše prvé stretnutie. S láskou, Katka.”

Odhadovaný dátum narodenia: 1.1.2023

Váha: cca 5-5,5kg

Odhadovaná váha v dospelosti: cca do 15kg

Dátum príjmu: 6.3.2023

Pohlavie: Samica

🏡 Domov si hľadá v byte alebo na záhrade pri domčeku s prístupom dnu.

❤️ Je to typické šteniatko, teší sa z ľudí a ich prítomnosti.

🚑 Podstúpila odčervenia, odblšenie, veterinárne prehliadky, čipovanie, očkovania.

👦🏼 Keďže sa jedná o šteniatko, nemá problém s nikým. Domov si hľadá pokojne aj ku deťom, ale musia byť väčšie a ovládať pravidlá správania sa ku psíkom.

🐾 Je plne socializovaná, vychádza so psíkmi akéhokoľvek vzrastu a veku. Keďže sa jedná o šteniatko, s mačičkami nepredpokladáme žiaden problém.

🐾 Ako všetci vieme, priniesť si so sebou domov šteniatko nesie aj dávku trpezlivosti, času a pochopenia. Prečo? Je asi úplne jedno, odkiaľ štendo pochádza. Štartovaciu čiaru má každé šteniatko rovnakú. Je potrebné naučiť ho hygienickým návykom, trenovať alebo len doladiť chôdzu na vodítku a predovšetkým ho socializovať na každom kroku. Občas sa to zdá ako nekonečná cesta, ale ako každá cesta, aj táto ma svoj koniec, na ktorom nás čaká zaslúžené ovocie a to šikovný člen rodinky, od ktorého už viete, čo máte očakávať, ovláda to, čo ho naučíte a už si len užívate dni plné šalenia, mojkania, prechádzok a oddanosti chlpáča, pre ktorého ste vďaka miestu u vás doma láskou na celý život.

🐾 Nový majiteľ musí byť taktiež pripravený a vedomý si toho, že si psíka berie z predtým nevyhovujúcich podmienok a z útulku, čo znamená, že psíka treba na mnoho veci naučiť a socializovať ho. Musí si zvyknúť ako na ľudí, tak na nové miesta ruch prípadného mesta či na iné.

📌 Podmienkou adopcie je kastrácia.

Ak sa vám naša Katka páči, napíšte nám správu na stránku alebo email na ozvlabky@gmail.com. Do vhodnej rodinky vieme Katka priblížiť v rámci SR a ČR. 😊❤️