Nájdený sám, chorý, ubolený, na pokraji smrti. Dobrí ľudia ho našli v hodine dvanástej, a vďaka našej skvelej pani doktorke to prežil. Reč je o nádhernom Ozzynkovi, ktorý si prešiel naozaj ťažkou životnou skúškou, za ktorú by si naozaj veľmi zaslúžil domov, taký, kde ho budú nekonečne milovať a rozmaznávať ho.
Je to nesmierny poklad, veľmi rád spí pod paplónom, miluje iné psy aj mačky, dokonca vyrastá aj s kačkami a sliepkami. Je to proste dokonalé malé ovčiakoidné šidlo, ktoré by doma chcel predsa každý.
Preto ak ti doma chýba psí parťák, a si pripravený mať kamoša na celý život, je ten najsprávnejší čas na adopciu Ozzyho. ❤️

Odhadovaný dátum narodenia: 20.9.2023

Váha: cca 9kg

Odhadovaná váha v dospelosti: cca 15kg

Dátum príjmu: 15.10.2023

Pohlavie: Samec

🏡 Domov si hľadá v byte alebo na záhrade pri domčeku s prístupom dnu.

❤️ Je to typické šteniatko, teší sa z ľudí a ich prítomnosti.

🚑 Má za sebou odčervenia, odblšenie, veterinárne prehliadky, čipovanie, očkovania na infekčné ochorenia ako aj očkovanie proti besnote.

👦🏼 Keďže sa jedná o šteniatko, nemá problém s nikým. Domov si hľadá pokojne aj ku deťom, ale musia byť väčšie a ovládať pravidlá správania sa ku psíkom.

🐾 Každé takéto bábo sa snažíme plne socializovať, čo sa psíkov týka.

🐾Vychádza so psíkmi akéhokoľvek vzrastu a veku. Keďže sa jedná o šteniatko, s mačičkami nepredpokladáme žiaden problém.

🐾 Úlohou nových majiteľov, je určite práca so psíkom, jeho ďalšia socializácia ako so zvieratami tak s ľuďmi, ruchom prípadného mesta ale aj učenie na vodítko.

🐾 Ako všetci vieme, priniesť si so sebou domov šteniatko nesie aj dávku trpezlivosti, času a pochopenia. Prečo? Je asi úplne jedno, odkiaľ štendo pochádza. Štartovaciu čiaru má každé šteniatko rovnakú. Je potrebné naučiť ho hygienickým návykom, trénovať alebo len doladiť chôdzu na vodítku a predovšetkým ho socializovať na každom kroku. Občas sa to zdá ako nekonečná cesta, ale ako každá cesta, aj táto ma svoj koniec, na ktorom nás čaká zaslúžené ovocie a to šikovný člen rodinky, od ktorého už viete, čo máte očakávať, ovláda to, čo ho naučíte a už si len užívate dni plné šalenia, mojkania, prechádzok a oddanosti chlpáča, pre ktorého ste vďaka miestu u vás doma láskou na celý život.

🐾 Nový majiteľ musí byť taktiež pripravený a vedomý si toho, že si psíka berie z predtým nevyhovujúcich podmienok a z útulku, čo znamená, že psíka treba na mnoho veci naučiť a socializovať ho. Musí si zvyknúť ako na ľudí, tak na nové miesta ruch prípadného mesta či na iné.

📌 Podmienkou adopcie je kastrácia.

📌 Svoje adoptované labky si po adopcii strážime ako aj strážime dodržanie podmienok adopčnej zmluvy.

Ak sa vám náš Ozzy páči, vyplňte, prosíme, náš adopčný formulár: https://ozvlabky.sk/adopcny-formular/

Do vhodnej rodinky vieme Ozzyho priblížiť v rámci SR a ČR. 😊❤️