Jednou z foriem, ako môžete pomôcť a skvalitniť tak život chlpáčov u nás v centre je materiálna pomoc. Určite sa u vás doma nachádza niečo, čo vy už nevyužijete, no možno nám by sa to pri rekonštrukcii alebo starostlivosti o zvieratká veľmi hodilo. 

Denne spotrebujeme niekoľko savých podstielok, či už pod pacientov, šteniatka, alebo ako výplň do búd pre vonkajšie psíky. Veľmi užitočné sú pre nás teplé deky, posteľné prádlo, plachty, uteráky. Čo určite nevyužijeme je ľudské oblečenie.

O priestory centra sa staráme najlepšie, ako len vieme, preto ku správnemu chodu centra potrebujeme okrem iného aj dezinfekcie (savo, sanytol, dettol, jar), kuchynské utierky, prášok na pranie (sypký), hudby na riad, … 

Náš zvierací raj je neustále v rekonštrukcii, no financií nie je dostatok na to, aby sme mohli budovať a prerábať priestor pre potreby zvieratiek. Možno vám však doma leží napríklad niekoľko m2 dlažby, ktorú vy už nespotrebujete, no nám sa ňou podarí vykachličkovať karanténny box či kúsok koterca. Ak máte doma akýkoľvek stavebný materiál, ktorý už nevyužijete, kontaktujte nás na našej FB stránke alebo na našej emailovej adrese ozvlabky@gmail.com. Veríme, že aj u vás doma sa nachádza niečo, čo pomôže ku dostavaniu zvieracieho raja. 

Iste sa u vás naskytne otázka, ako by ste nám mohli materiálnu pomoc (podstielky, dezinfekcie a pod.) doručiť. Ak máte cestu, veľmi radi vás privítame priamo u nás v centre. Nachádzame sa v dedine Trstené pri Hornáde, centrum sídli v areáli poľnohospodárskeho družstva (presná adresa ku nám nie je, no navedú vás návesti popri hlavnej ceste, alebo vás znavigujeme cez telefón priamo my). Ak ste z Košíc, alebo máte cestu do Košíc, materiálnu pomoc môžete zanechať aj na našom zbernom mieste na ulici Zborovská 6 v chovateľských potrebách Yanashop. Stačí len povedať, že ste priniesli vecičky pre OZ Východoslovenské labky, a milé žienky, ktoré v tomto obchode pracujú, nám vecičky odložia. 

Už teraz vám všetkým ďakujeme za akúkoľvek materiálnu pomoc, ktorú sa rozhodnete poskytnúť našim chlpáčom.