Dočasná opatera znamená, že si zvieratko vezmete k sebe domov do času adopcie. Všetky náklady spojené s krmivom a veterinárnou starostlivosťou hradíme my.

Prečo sa nebáť „dočaskovať“?

Veľa ľudí má možno obavy z toho, čo taká dočasná opatera obnáša, či by to zvládli a vôbec, čo všetko s rozhodnutím „stať sa dočaskárom“ súvisí. Žiadny strach, je to jednoduchšie ako si myslíte. Môžete sa o tom dozvedieť viac v nasledujúcich riadkoch.

Dočasná opatera je založená na tom, že zvieratko z útulku nebude vaším navždy, nie ste zaviazaní tým, že máte psa či mačku. Dočasná opatera je DOČASNÁ a teda po istej dobe skončí a psík pôjde do nového domova – na adopciu. Túto možnosť v súčasnosti využíva veľmi veľa občianskych združení, pretože zvieratko je vždy spokojnejšie v domove, ako v útulkovom koterci. A presne dočaska je to miesto, ktoré simuluje pocit domova. Taktiež ju ochotne využívajú ľudia, ktorí ešte presne nevedia či nový člen domácnosti nebude nad ich sily.

Výhody dočasnej opatery

1. Nie ste viazaní trvalým vlastníctvom domáceho miláčika. To je hlavnou výhodou pre tých, ktorí si nie sú celkom istí či by starostlivosť a zodpovednosť za štvornohého živého tvora vedeli vziať na svoje plecia.

2. Všetky náklady spojené so starostlivosťou počas dočasnej opatery na seba preberá občianske združenie, a preto sa nemusíte obávať či novému členovi domácnosti dokážete zabezpečiť všetko potrebné.

3. Ak nie ste so zvieratkami skúsení, práve dočasná opatera je ten správny spôsob ako sa naučiť, čo sa s takým psíkom alebo mačičkou robí. Pracovníčky občianskeho združenia vám rady pomôžu, naučia Vás čo a ako a s veľkou radosťou vám poskyktnú aj svoje typy a triky ako na štvornohých nezbedníkov.

4. Už nikdy nebudete doma sami, už nikdy nebudete mať problém s nudou a už nikdy nebudete mať na zemi omrvinky – pažroš ich všetky ochotne uprace za vás. Nie je nad ten pocit, keď sa po náročnom dni zvalíte na gauč a na vašej ruke pristane vlhký čumáčik a nad ním tie smutné oči, ktoré vás v sekunde presvedčia o tom, že byť celý deň bez vás je oveľa horšie ako byť celý deň v práci. Presne toľko lásky z tých očí ide. A niekedy aj oveľa viac.

5. A na záver, ak bude dočaska úspešná, nič Vám nebude brániť v tom, aby ste si vášho obľúbenca nechali navždy. Často sa stáva, že dočasné opatery sa plynulo zmenia na adopciu a niet šťastnejšieho zvieraťa ako je to, ktoré po zlých spomienkach a pobyte na ulici prišlo na to, čo je to láska, milujúca rodinka a domov s plnou miskou granuliek.

Nevýhody dočasnej opatery

…Budeme ich aktualizovať hneď ako sa nejaké objavia. Zatiaľ neboli hlásené žiadne sťažnosti na poskytnutie dočasného domova pre najdúchov.

Verím, že po prečítaní stručnej charakteristiky dočasnej opatery ste prišli na to, že to hravo zvládnete a ste pripravení dať kúsok lásky tvorom, ktorí ju zatiaľ nespoznali. Nebojte sa, naše ošetrovateľky Vám ochotne zodpovedajú aj ďalšie otázky spojené s týmto perfektným spôsobom ako pomôcť. Tešíme sa na vaše telefonáty alebo správy. Veríme, že čoskoro sa aj vy stanete dočaskárom Východoslovenských labiek.