KTO VLASTNE SME? 

Keďže sa snažíme našu prácu robiť maximálne transparentne, povedali sme si, že by bolo fajn keby ľudia, ktorí nás podporujú, vkladajú nám do rúk dôveru pri pomoci zvieratám a veria v našu prácu aj vedeli, kto sa im to na tých sociálnych sieťach vlastne prihovára, kto dvíha telefón a kto vám otvorí bránu keď nás prídete do nášho centra navštíviť.

Náš spoločný príbeh sa začal písať začiatkom roka 2020, kedy sa v našich hlavách začala rodiť myšlienka nášho vlastného centra a tak vzniklo občianske združenie. Dve mladé ale o to ambicióznejšie ženy sa spojili a z lásky k zvieratám vytvorili toto OZ.

TINKA – predsedníčka nášho OZ, ktorá dokáže vyriešiť každý problém k spokojnosti všetkých zúčastnených. Jej prax pri záchrane zvierat trvá už dlhých 5 rokov (na to, že má 25 celkom slušná bilancia) a do vzniku labiek makala v iných OZ, s ktorými dodnes spolupracujeme.

Človek, ktorý uprace aj toho najdrzejšieho spoluobčana a upratuje aj upratané, no jednoducho perfekcionista, pri ktorom musí všetko šliapať na 120%. Myslíte si, že už deň končí a konečne prišiel čas vyložiť si nohy? Zabudnite, Tinka je práve v najlepšom a je pripravená kvôli zvieratám prízemne lietať hoci aj 50 hodín vkuse. A to Vám nehovoríme o jej kulinárskych schopnostiach! Počas nášho prebývania v centre sa chopila varechy a nakŕmila aj ten najfajnovejší hladný krk. Celý svoj život riadi heslom, že život nám dáva pod nohy len také prekážky, ktoré sme schopní prekonať. Už viete, prečo je predseda?

KAMČA – naša slečna od diplomatickej komunikácie. Keď treba niečo vybavovať, zháňať a dohodnúť, je najlepšie nechať to na ňu.

Úprimne? Niekedy by sme už pár nepríjemných ľudí dávno poslali kade ľahšie, no naša Kamilka má v tomto božiu trpezlivosť. Taktiež sa činila v iných OZ a veru, jej rázny hlas si vyslúži pozornosť každého nezbedníka v našom centre, ktorý sa práve rozhodol trhať pelech, kradnúť pamlsky alebo sa prekopať do západného Nemecka.

Na druhej strane, vždy si nájde čas na terapiu psími chlpmi a ochotne sa s chlpáčmi premojká celé hodiny, len aby im vynahradila tú lásku, ktorú doteraz nepoznali.

Ak ide o krízové situácie a stresovanie, to zvláda na výbornú, stresuje hviezdne. V prípade, že nám napíšete alebo si od nás budete adoptovať zvieratko, Kamilka je presne to príjemné stvorenie, ktoré to s vami bude celé riešiť. A keď si k nám pôjdete po svojho chlpáča alebo sa nás rozhodnete len tak navštíviť, budete pri príchode do centra počuť hlasný smiech našej Kamči už z diaľky.

KATKA – Žena s niekoľkoročnou praxou a srdcom, ktoré bije pre zvieratá. Pre našich chlpáčov urobí prvé aj posledné, je nesmierne starostlivá a pozorná. Našich zverencov miluje bez rozdielu, slabosť má však na seniorskú časť nášho centra. Jej najobľúbenejšia činnosť je ošetrovanie zvieratiek, ich celková údržba (pazúriky, ušká, kúpanie, …), venuje sa tiež socializácii psíkov (chodenie na vodítku, socializácia s ľuďmi, socializácia s inými zvieratkami, …).

MARTIN – Už viac ako rok je psím otcom v našom centre, a my nemôžme byť spokojnejšie. Keďže množstvo zvierat ku nám prichádza z nevyhovujúcich podmienok a má určité traumy, je len obrovskou výhodou, že sa o našich zverencov stará práve chlap. Získavajú tak istotu a prekonávajú strach z chlapov, ktorý bohužiaľ nadobudli tam, kde žili, kým sme ich zachránili a z nevyhovujúcich podmienok odobrali. Maťo je tiež veľmi šikovný pracant, ktorému vďačíme za veľa. Pretože všetko, čo je v našom centre vybudované, je práve vďaka jeho šikovným rukám. Denne prichádza s novými nápadmi a z ničoho dokáže vykúzliť napríklad krásnu paletovú ohradu pre šteňacie osadenstvo centra, či vnútornú mačaciu voliéru pre naše micky.

Avšak naše OZ-tko nestojí len na nás. Je to o nás všetkých. O každom dobrovoľníkovi, ktorý priložil ruku k práci v našom centre, o každom darcovi, ktorý nám pomohol či už finančne, materiálne alebo inak.

O všetkých našich dočaskároch, adoptívnych rodinkách a o ľuďoch, ktorí k nám prídu rozdávať lásku našim chlpáčom.

Ak sa chcete aj vy stať súčasťou nášho centra, teraz je ten ideálny čas odhodlať sa k tomu !

Spolu tvoríme OZ Východoslovenské labky.