Túlal som sa dedinou. Stravoval sa pomyjami, ktoré som do misky dostával. Nepoznal som, čo je to loptička, objatie, pusa či výlet. Jedného dňa, keď sa moje túlavé labky vybrali opäť na ďalšiu expedíciu dedinou, mi cestu skrížil jeden vysoký pán. Vytiahol na mňa dobrotku a sľúbil mi, že miesto, na ktoré ma vezme, sa mi bude veľmi páčiť. Vedel totiž, že som to ja, ktorého už niekoľko dní spolu s ďalšími dámami hľadajú. Že som to ja, hviezda internetu, ktorého niekto odfotil a dal na internet, že sa túla dedinou a kríva na labku.
Týmto osudným stretnutím som sa stal ďalšou prijatou východoslovenskou labkou. Pretože majitelia, ktorých som mal, sa ma vzdali. Ani sekundu nezaváhali povedať, aby si ma títo skvelí ľudia nechali.
Poviem vám však jedno. Som šťastný, že som dostal druhú šancu prežiť zvyšok života niekde, kde budem milovaný, mojkaný, vykrmovaný, budem spoznávať svet a už nikdy moja psia osobnosť nebude musieť podstupovať expedície za lepším životom.

Odhadovaný dátum narodenia: 1.2.2015
Váha: cca 20kg

? Domov si hľadá pri domčeku s prístupom dnu alebo v byte.
❤️ Je veľmi maznavý, chýba mu pozornosť a láska, nemal jej v doterajšom živote veľa. Miluje pamlsky a bude ideálnym parťákom na mnoho aktivít. Či už to bude gaučing alebo výlety.
? Podstúpil odčervenia, odblšenie, veterinárne prehliadky, čipovanie, očkovania a kastráciu. Je zdravý ako rybička, a teda pripravený nájsť si nový domov.
?? Blue miluje ľudí akéhokoľvek vzrastu, veku. Ak by mala rodinka detičky, odporúčame staršieho veku, keďže Blue nepatrí medzi malých psíkov, na vodítku má silu a od radosti a lásky k človeku po ňom skáče.
? Je plne socializovaný, s fenkami a šteniatkami vychádza bez problémov, ku samcom ho neodporúčame.

Ak sa vám náš Blue páči, napíšte nám správu na stránku alebo email na ozvlabky@gmail.com. Do vhodnej rodinky vieme Blua priblížiť v rámci SR a ČR. ?❤️

Pôvodný príbeh:
❌?? PRAVDEPODOBNE ZRAZENÝ, TÚLAJÚCI SA, S PORANENÝM UCHOM ??❌

Blue nám do života a do centra prišiel úplnou náhodou. Skrížil nám cestu do centra. Tuláčik, pravdepodobne zrazený autom (podľa informácií od pani poštárky v dedine sa jedná o psíka, ktorý spôsobil vo FB skupine obrovský rozruch – bolo uverejnené video psíka, ktorý bol pravdepodobne zrazený autom).

Áno, tento fešák mal majiteľov.
Avšak jeho každodenná rutina bola rovnaká. Utiecť, túlať sa po dedine. Ohrozoval tým seba, ale aj cestnú premávku a podobne.
Hneď po príchode s Blue do centra sme sa pokúšali odčítať čip, avšak neúspešne. Rozhodili sme siete, a o pár dní prišla informácia o majiteľovi psíčka.

Ten sa však Blue vzdal v prospech nášho OZ. Pretože bolo potrebné zaplatiť prvotné úkony, ktoré Blue podstúpil hneď po príchode ku nám (čipovanie, odčervenie, odblšenie). Pretože Blue bol notorický zdrhač, a častejšie bol mimo pozemku ako na ňom.

Pri akejkoľvek manipulácii a pokuse priblížiť sa ku jeho uškám na nás Blue ceril zúbky. Prehliadka ukázala zdravotný problém (dlhodobo neliečený) v jeho uchu. A tak sme začali liečbu, ktorá, pevne veríme, pomôže a ucho sa zahojí.

Už teraz nás Blue stál okolo 100€.
A to ešte za sebou nemá očkovania, kastráciu. Do tejto sumy nie je zarátané krmivo.

Potrebujeme podporu a pomoc. Potrebujeme financie, bez nich zachraňovať nevieme. Bez financií veterinárne faktúry nevyplatíme. Bohužiaľ, aj keby sme my aj veterinári chceli, za ďakujem pekne sa ošetrovať a liečiť nedá.

Máme priestory, máme chuť, máme odhodlanie. Zachraňujeme, a chceme zachraňovať aj naďalej. Počty adoptovaných a zachránených sú tými najlepšími výsledkami nášho OZ. Za týmito číslami sa skrýva mnoho.
A verte či nie, len vďaka vašej finančnej pomoci sú tieto výsledky také dobré, aké sú.
Preto vždy budeme tvrdiť, že to má význam.
Myslíš si to aj ty? Pošli 2€ nášmu OZ. Podpor naše OZ. Pomôž zachrániť životy.