Odhadovaný dátum narodenia: 15.9.2023
Váha: cca 10kg
Odhadovaná váha v dospelosti: okolo 15-20kg
Dátum príjmu: 09.01.2024
Pohlavie: Samec

🏡 Domov si hľadá v byte alebo na záhrade pri domčeku s prístupom dnu.
❤️ Ide o cca polročné štendo, ktoré sa narodilo na jednom z najobávanejších sídlisk v našom okolí, preto si so sebou nesie strach a dávku nedôvery. Správnym prístupom a trpezlivosťou však z Odea bude jeden výnimočný pes, ktorý si bude užívať život. Potrebuje k tomu len správne vedenie.
🚑 Má za sebou odčervenia, odblšenie, veterinárne prehliadky, čipovanie, očkovania na infekčné ochorenia ako aj očkovanie proti besnote.
👦🏼 Odea odporúčame v prvom rade do rúk aspoň mierne pokročilého psíčkara, nie je vhodný pre nováčika, ktorý ešte nikdy nemal psíka. Potrebuje socializovať a správne viesť, preto preferujeme domov u skúsenejších psíčkarov. Ku deťom ísť môže, musia však ovládať základné pravidlá správania sa ku psíkom.
🐾 Vrámci súrodencov je úplne v pohode, pri cudzích psíkoch je zo začiatku neistý, no po troche oťukávania sa má chuť na hru. Všetko je to hlavne o správnom vedení a socializácii.
🐾 Úlohou nových majiteľov, je určite práca so psíkom, jeho ďalšia socializácia ako so zvieratami tak s ľuďmi, ruchom prípadného mesta ale aj učenie na vodítko.
🐾 Adopcie tohto psieho fešáka sa naozaj netreba báť, ak ste už mali v minulosti psíka, Odea hravo zvládnete. Je však našou povinnosťou informovať o reálnom stave psíka. V prípade Odea jeho nový majiteľ nemôže očakávať pri príchode šteniatko, ktoré sa mu vrhne okolo krku a už sa ho nepustí. Detaily Odeovej povahy a všetkého s adopciou a socializáciou spojené vysvetlíme prípadným záujemcom pri telefonickom rozhovore.
🐾 Ako všetci vieme, priniesť si so sebou domov šteniatko nesie aj dávku trpezlivosti, času a pochopenia. Prečo? Je asi úplne jedno, odkiaľ štendo pochádza. Štartovaciu čiaru má každé šteniatko rovnakú. Je potrebné naučiť ho hygienickým návykom, trénovať alebo len doladiť chôdzu na vodítku a predovšetkým ho socializovať na každom kroku. Občas sa to zdá ako nekonečná cesta, ale ako každá cesta, aj táto ma svoj koniec, na ktorom nás čaká zaslúžené ovocie a to šikovný člen rodinky, od ktorého už viete, čo máte očakávať, ovláda to, čo ho naučíte a už si len užívate dni plné šalenia, mojkania, prechádzok a oddanosti chlpáča, pre ktorého ste vďaka miestu u vás doma láskou na celý život.
🐾 Nový majiteľ musí byť taktiež pripravený a vedomý si toho, že si psíka berie z predtým nevyhovujúcich podmienok a z útulku, čo znamená, že psíka treba na mnoho veci naučiť a socializovať ho. Musí si zvyknúť ako na ľudí, tak na nové miesta ruch prípadného mesta či na iné.
📌 Podmienkou adopcie je kastrácia.
📌 Svoje adoptované labky si po adopcii strážime, ako aj strážime dodržanie podmienok adopčnej zmluvy.

Ak sa vám náš Odeo páči, vyplňte, prosíme, náš adopčný formulár: https://ozvlabky.sk/adopcny-formular/
Do vhodnej rodinky vieme Odeo priblížiť v rámci SR a ČR. 😊❤️